Sporo mieszkańców dużych miast często mówi, że chcieliby przeprowadzić się na wieś. Marzą o czystym powietrzu, obcowaniu z naturą i braku ciągłego hałasu samochodów i ich spalin. Całkowita przeprowadzka to spore przedsięwzięcie. Co innego z wakacjami na wsi. To nieduży wydatek a ogromna radość i satysfakcja. Przyjrzymy się dzisiaj ABC jednej coraz bardziej popularnej miejscowości turystycznych. Zobaczymy atrakcje, wybierzemy najlepszy nocleg, a także porównamy ceny. Odwiedzimy dzisiaj niewielką wioskę położoną w województwie lubelskim, blisko granicy ukraińskiej. Zatopiona jest wśród leśnych obszarów. W pobliżu nie ma dużych miast ani zakładów przemysłowych. Dzięki temu powietrze oraz woda w pobliskich zbiornikach wodnych są zadowalająco czyste. Okuninka sąsiaduje z Sobiborskim Parkiem Krajobrazowym, który jest idealną propozycją rowerowych wycieczek nad jeziorami położonymi wśród lasów. W pobliżu znajduje się także Poleski Park Narodowy, obfitujący w wiele gatunków zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt. Ten podmokły teren jest między innymi siedliskiem dla pięknych żurawi.

Magnesem przyciągającym turystów i zarazem największą atrakcją w Okunince jest Jezioro Białe. Plażowicze są zadowoleni ze znajdującej się przy nim plaży. Jest piaszczysta oraz wystarczająco szeroka i długa, aby uniknąć efektu „sardynki w puszce”. Samo jezioro jest rajem dla miłośników sportów wodnych. Widoki pływających żaglówek, łódek, rowerków wodnych oraz wielbicieli windsurfingu są na porządku dziennym. Czyste wody jeziora Białego to także siedlisko życia dla wielu gatunków ryb. Rybacy i wędkarze pokochali je ze względu na bogate łowiska okonia, a także węgorza.

Okolica Okuninki jest bardzo atrakcyjna. Są to nie tylko parki krajobrazowe i narodowe, piękna przyroda, ale także ciekawe miasta. Jednym z nich jest oddalona o kilka minut jazdy Włodawa – miejscowość, która łączy trzy kultury i religie: żydowską, prawosławną i katolicką. Będąc tutaj warto odwiedzić niezwykłe miejsce, jakim jest Chełm – miasto bogate w wiele zabytków oraz unikalne i niezwykłe podziemia kredowe. Można się w nich poczuć jak w bajce nieco tajemniczej, ale pięknej.

Baza noclegowa w Okunince {Meteor-Turystyka.pl} zawiera ponad 40 obiektów wypoczynkowych. Turyści mogą skorzystać z domków letniskowych na prywatnych kwaterach. Do ich dyspozycji są także pensjonaty oraz wille wypoczynkowe. W jednym z takich ośrodków – Arka Noego za pokój trzyosobowy z łazienką zapłacimy 70 złotych. Znajdują się tu także trzy luksusowe hotele.

This article has 1 comments

  1. Traszjja Reply

    Śmieszna nazwa ale ogólnie przyznam, że fajne wczasy. Tanio, mało ludzi i sympatycznie w okolicy. Polecam :)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>