Jantar to letniskowa nadmorska wioska, położona w województwie pomorskim, która przybywającym tu rokrocznie turystom oferuje piękną plażę, strzeżone przez ratowników WOPR-u kąpielisko, liczne punkty gastronomiczne oraz dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Jantar doceniany jest przez wczasowiczów przede wszystkim za dobre warunki pobytowe oraz przystępne ceny. Nie powinno więc nikogo dziwić, że goście, po jednej wizycie w Jantarze, często wracają tu, w następnych latach. Ale Jantar, to dużo więcej niż morze i wygodne noclegi. Ta niepozorna wioska jest miejscowością typowo turystyczną i jako taka, ma dla swoich gości wiele dodatkowych atrakcji.

Jantar położony jest na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Jest to miejscowość, która posiada przystań morską dla rybaków oraz wyznaczone kąpielisko morskie. Dużą atrakcją Jantaru jest przechodzący przez nią szlak Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Od roku 1999 w Jantarze organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, która to impreza przyciąga z roku na rok coraz więcej gości. W Jantarze działa Muzeum Bursztynnictwa (mieści się ono w tutejszej szkole podstawowej), ponadto można skorzystać z krytej pływali, a dla wędkarzy jest przygotowany staw rybny należący do Polskiego Związku Wędkarskiego. Dodatkowo w miejscowości znajduje się stadnina koni, szkoła jeździecka, pasieka, mini-zoo, Rodzinny Park Rozrywki, Centrum Rodzinnej Rekreacji, Indiańska Wioska, pole minigolfa. Są więc to atrakcje i dla dużych i dla małych. Nawet w okresie jesienno-zimowym w Jantarze można spotkać licznych spacerowiczów, którzy podczas sztormowej pogody szukają na tutejszej plaży bursztynów. I trzeba pamiętać, że poszukiwania te, zazwyczaj zakończone są sukcesem.

This article has 3 comments

  1. dona Reply

    Ja również nie zgadzam się z pierwszą opinią. Jantar to miejscowość, gdzie można odpocząć w spokojnej okolicy i podziwiać piękne widoki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>