Bukowina Tatrzańska to nietypowa miejscowość turystyczna, jest to raczej baza noclegowa do wypadów w góry lub inne miasta, w których nocleg jest kilkukrotnie droższy. Na miejscu znajduje się wiele miejsc, w których możemy się zatrzymać (). W  mieście znajduje się kompleks basenów termalnych i uzdrowiskowych Bukovina, znany na całą Polskę. Można wybrać się do kąpieliska i cieszyć się z wodnej atrakcji. Z pewnością wizyta w termach będzie świetnym sposobem na regeneracje i relaks. 

Będąc w Bukowinie Tatrzańskiej warto zahaczyć o karczmę „U Leśnego”, ponieważ jest to jedna z lepszych restauracji na Podhalu. Specjalnością restauracji jest kuchnia tradycyjna oraz serwowanie dziczyzny, która dzięki swojemu znakomitemu smakowi jest bardzo znana zarówno w Polsce jak i za granicą. Menu jest bardzo bogate, serwuje się tam takie dania jak: kwaśnica, zupa chrzanowa, polędwiczki w sosie borowikowym, gulasz z jelenia. W serwisach kulinarnych jest to restauracja, która zbiera same najwyższe oceny. Nie tylko same dania są zaletą tego miejsca, ale również wyjątkowy wystrój karczmy, bardzo miła i pomocna obsługa.

W Bukowinie działa Górski Ośrodek Jeździecki. Znajduje się on na skraju miasta, otoczony lasami, które zapewniają spokój i ciszę. Prowadzone są tutaj przede wszystkim nauki jazdy konnej dla początkujących, które odbywają się na ujeżdżalni obok budynku. Osoby, które chcą doskonalić swoje umiejętności również mogą wybrać jazdę na wybiegu. Dla zaawansowanych prowadzone są wycieczki konne po okolicznych terenach. Takie wycieczki są świetną atrakcją. Pozwalają także na podziwianie cudownych otaczających Bukowinę Tatrzańską widoków. Od 2001 roku  są organizowane obozy jeździeckie dla młodzieży oraz dorosłych, dzięki czemu możemy nauczyć się jazdy konnej od podstaw, albo udoskonalić swoje umiejętności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>