Karol Knaus to krakowski architekt projektujący budowle. To właśnie on zajmował się również budową ratusza. Nie daleko znajduje się parafia p. w. Matki Bożej Niepokalanej, która została wybudowana w latach 1980-1992. Jest to dar za 700 lat miasta Nowy Sącz.

Sądecki Park Etnograficzny położony jest w Falkowej, która obecnie znajduję się w Nowym Sączu. Jest on jednym z ciekawych atrakcji turystycznych. Został założony w tle drzew. Miejscem wartym zobaczenia jest Baszta Kowalska, która stoi w bliskiej odległości od zamku. W styczniu 1945 roku ów gród został wysadzony i w wyniku wysadzenia baszta ta została uszkodzona.

W Nowym Sączu można podziwiać także Pomnik Adama Mickiewicza, który powstał w grudniu 1988 roku. Jest on ustawiony pośrodku plant miejskich. Nominał naszego wieszcza narodowego waży około 30 ton. Spędzając czas w tym mieście warto zatrzymać się w którymś z hoteli, warto dowiedzieć się czy w ofercie przewidziane są darmowe atrakcje (noclegi Nowy Sącz – online)

Spacerując po Nowym Sączu koniecznie musimy zobaczyć pomnik Papieża Jana Pawła II. Został on odsłonięty na sądeckim rynku 16 października 2005 roku. Figura ta jest dziełem rzeźbiarza – profesora Czesława Dźwigaja. Obok owego dzieła jest zlokalizowana Fontanna Papieska, która zaczęła działać 2 kwietnia 2006 roku. Została ufundowana przez jednego z braci Korali. Obiektem, wartym zobaczenia jest barokowa kamienica Lubomirskich z XVII wieku. W obecnej chwili znajduje się tam Biblioteka Publiczna imienia Józefa Szujskiego. Budynek ten został poddany całkowitej renowacji w latach 1965-1970. Koniecznie trzeba zobaczyć Pomnik Solidarności, który został odsłonięty w grudniu 2005 roku. Zlokalizowany jest na rondzie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>