Istebna to miejscowość typowo turystyczna, która położona jest w Beskidzie Śląskim niedaleko granicy z Czechami i Słowacją. Krajobraz składa się głównie z terenów górzystych z zalesieniami. Przez miejscowość przepływa rzeka Olza. Wieś jest ośrodkiem sportowym, zwłaszcza dzięki rozbudowanym narciarskim trasom biegowym na przełęczy Kubalonka oraz kompleksowi narciarskiemu, często odwiedzanemu przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Do Istebnej można przyjechać dla celów zdrowotnych. Znajduje się tu jeden z bardzo dobrych ośrodków w którym można wykonywać zarówno zabiegi medycyny europejskiej jak i mongolskiej. Po rezerwacji komfortowych noclegów można już wybrać się na preferowany przez siebie typ masażu, który pomoże nam się odprężyć i wyluzować.

Jeżeli chodzi o medycynę europejską to istnieje bardzo wiele różnych zabiegów. Pacjenci i kuracjusze spędzający czas wolny w Istebnej, najchętniej wybierają ten rodzaj masażu. Jest to też główny cel, który obierają sobie przyjeżdżając w to miejsce, z racji tego, że wykonywane tu zabiegi są bardzo efektywne. Popularny masaż, który sprawia, że pacjent jest zrelaksowany, a dodatkowo połączony jest on z aromaterapią, czyli terapią zapachami, ten typ kuracji cieszy się dużą aprobatą ze strony turystów. Do bardziej lubianych zabiegów należą te z użyciem różnego rodzaju prądów, mówimy tutaj o zabawie prądami, a także kinoterapii. Ta dziedzina masażu pozwala na bardzo duże odprężenie. Ma to na celu zlikwidowanie różnych bóli w odcinkach lędźwiowych. Kobiety bardzo cenią sobie antycellulitowy masaż bańką chińską. Jak wiadomo z problemem „skórki pomarańczowej” zmaga się obecnie bardzo wiele kobiet, więc taki zabieg jest bardzo popularny. Ostatnio można również stosować nową opcję, a mianowicie regenerację pijawkami. Pozwala ona na pobudzenie krążenia i jest bardzo dobra dla organizmu. W samym ośrodku dostępnych jest bardzo wiele masaży klasycznych jak i również wstęp na siłownię. Warto więc wybrać się do tutejszych ośrodków by skorzystać z tak dobrze prezentującej się palety usług.

Mieszkańcy Istebnej bardzo komplementują ten rodzaj odprężenia i chętnie polecają go tutejszym przyjezdnym. Mimo, że medycyna europejska cieszy się w tym mieście większym wzięciem, to ten rodzaj zabiegów też nie ma sobie równych i korzysta z niego co raz więcej osób. Jeżeli chodzi natomiast o medycynę mogolską, jest ona nieco bardziej unowocześniona. Można między innymi skorzystać z masażu gorącymi kamieniami, dzięki czemu można pozbyć się bólu w kręgosłupie. Natomiast masaż głowy jest doskonały na pozbycie się migreny, zaś stawianie baniek zarówno tych z użyciem ognia jak i tych bezogniowych jest doskonałe dla tych którzy zmagają się z infekcjami organizmu. Popularne jest świecowanie ucha, jednak musi być ono wykonane przez profesjonalistę, ponieważ jest stosunkowo niebezpieczne. Kuracjusze chwalą sobie również tradycyjny masaż tamtych azjatyckich regionów.

W Istebnej istnieje wiele opcji, które pomogą nam podreperować zdrowie, oddać się relaksowi czy zadbać o naszą urodę i skórę. Te dwa typy masażu, to jedynie przykład tego, jakie atrakcje może zaoferować nam miasto. Obecnie placówki oferują również świadczenia zdrowotne z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i młodzieży w warunkach stacjonarnych. Warto zapoznać się bliżej z leczniczymi aspektami tego miasta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>