Karpacz jest to miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim. Miejscowość ta jest położona w Sudetach, w dolinie rzeki Łomnicy. Jest to niezwykłe miejsce, uważane za centrum turystyczno-wypoczynkowe w Sudetach Zachodnich. Karpacz najbardziej znany jest z trasy na Śnieżkę, która jest najwyższą górą w Karkonoszach. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników takich wycieczek. Ten górski klimat dostrzec można także w licznych ośrodkach noclegowych Karpacza (tutaj). Cechuje je dobra lokalizacja i warunki wynajmu w przystępnej cenie.

Zabytki Karpacza
W miejscowości tej znajduje się wiele zabytków, które są obowiązkowym punktem wycieczek turystów. Aby zobaczyć wszystkie ważne budynki i poznać wszelkie atrakcje w Karpaczu potrzeba więc kilku dni. Do najsłynniejszego zabytku tej miejscowości z pewnością zaliczyć można Świątynię Wang. Jest to budynek o niezwykłej historii. Co ciekawe obiekt wybudowano w Norwegii, jednak z powodu wielu zdarzeń zakupiony został przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. W XIX wieku budynek przewieziono w częściach do Polski. Historia Świątyni jest bardzo ciekawa i warto ją poznać. Jest to obowiązkowy punkt dla turystów podążających na Śnieżkę, gdyż budynek znajduje się przy szlaku.

Atrakcje Karpacza
Obok wielu zabytków Karpacz posiada również kilka innych atrakcji wartych odwiedzenia, niezależnie od pogody. Przy ulicy Kolejowej znajduje się Muzeum Zabawek, w miejscowości można zobaczyć Skocznię Narciarską Orlinek, Dziki Wodospad oraz zaporę na Łomnicy. Rodziny z dziećmi powinny w szczególności odwiedzić Park Bajek przy ulicy Wilczej oraz Miasteczko Western City, znajdujące się niedaleko Karpacza – w Ściegnach. Ciekawym punktem będzie z pewnością Skwer Zdobywców, gdzie znajdują się odlane w brązie odciski butów oraz raków najsłynniejszych polskich himalaistów.

Karpacz zimą
Karpacz uznawany jest za centrum sportów zimowych. W każdym sezonie przyjeżdża tam wielu turystów, którzy odpoczywają zjeżdżając na nartach czy snowboardzie. Karpacz posiada doskonałe stoki oraz wyciągi narciarskie. Są dobrze przygotowane oraz oświetlone, dzięki czemu zjeżdżać można do późnych godzin wieczornych. Przy stokach znajdują się dobrze zaopatrzone wypożyczalnie, więc każdy może spróbować swoich sił w zimowych sportach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>