Jeżeli czujesz się nieco zmęczony nieustannym fenomenem Zakopanego, nużą cię tysiące turystów, na których ciągle wpadasz na Krupówkach albo szukasz ciekawej alternatywy dla zatłoczonych stoków Nosala i Kasprowego Wierchu – odwiedź Korbielów. To mała miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim w bezpośrednim sąsiedztwie Słowacji, licząca nieco ponad tysiąc mieszkańców. To jednak wystarczy, aby baza noclegowa w Korbielowie [link do serwisu z noclegami] była gotowa przyjąć nawet pięć razy tyle turystów, w szczególności oczywiście w okresie letnim i zimowym.

Cisza, spokój i prywatność

Czymś, co charakteryzuje w wyjątkowy sposób Korbielów i sprawia, że miasteczko to jest bardzo cenione przez turystów, okazuje się… jego senna atmosfera. Jednak w tym pozytywnym sensie i aspekcie, czyli braku tłoku, hałasu, głośnych imprez, setek turystów wędrujących pod oknami pensjonatu czy zatłoczonych stoków albo pieszych górskich szlaków. Wakacje lub ferie w Korbielowie to doskonała okazja do tego, aby poznać góry w ich prawdziwym środowisku – ciszy i spokoju, gdzie często w zasięgu wzroku nie ma ani jednego turysty, a wyruszając na mniej znane trasy możemy nawet przez kilka godzin na nikogo się nie natknąć. Jest to więc fantastyczna alternatywa dla Zakopanego, ale i dla dziesiątek innych miejscowości, w których co roku przeżywane jest istne turystyczne oblężenie. Z tego powodu Korbielów jest często wybierany przez te osoby, które nie szukają w górach tłoku i hałasu, a które chcą naprawdę w nich wypocząć, odrywając się od codziennego życia, obowiązków w pracy czy w szkole albo nawet od opieki nad dziećmi. Wakacje w takich urokliwych górskich miejscowościach mają jednak jeszcze jeden ogromny plus. Finanse, finanse, finanse… Chodzi oczywiście o kwestie wynajmu pokojów i apartamentów, w których jako turyści będziemy spać podczas pobytu w górach. Tutaj również noclegi są cennym zamiennikiem dla Zakopanego, ponieważ są po prostu o wiele tańsze. Wystarczy podać prosty przykład – kiedy nocleg w stolicy Tatr latem kosztuje nawet siedemdziesiąt złotych plus wyżywienie, w Korbielowie za taką kwotę będziemy mogli spędzić dwie noce, ale bez wykupionych posiłków. Nie ma jednak problemu również z bazą gastronomiczną, ponieważ większość pensjonatów i willi oferuje turystom możliwość dodatkowego wykupienia wyżywienia; można się też stołować na mieście albo gotować sobie samemu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>