Nowęcin to wieś (Nowęcin info/www), która może być traktowana jako przedmieście Łeby, jednego z najbardziej popularnych kurortów w Polsce. Dystans pomiędzy tymi miejscowościami wynosi zaledwie trzy kilometry – jest to bardzo mała odległość, a zupełnie zmieniająca oblicze wakacyjnego wypoczynku. Nowęcin jest położony nad jeziorem Sarbsko, co stanowi znakomity wyróżnik dla tej turystyczno-wypoczynkowej osady. Dlatego też wieś jest idealna dla amatorów wypoczywania w kameralnym gronie, którzy w razie potrzeby mają możliwość szybkiego przemieszczenia się na kultowe plaże Łeby.

Noclegi w Nowęcinie

Baza noclegowa (Nowęcin noclegi/www) jest ciągle mocno kameralna, ale należy to traktować jako jeden z największych atutów tej miejscowości. Samego Nowęcina nie należy traktować jako miejscowości sezonowej – teoretycznie można tutaj wypoczywać o różnych porach roku.

Atrakcje w Nowęcinie

Nowęcin ma trzy atrakcje, które są warte szczególnej uwagi. Pierwszą z nich jest pałac w stylu neogotyckim, będący przebudową XV wiecznego zamku. Budowla z czasów średniowiecznych ma pozostałości w postaci fos i wałów. Pałac okala park z licznym starodrzewiem. Pałac na przestrzeni dziejów wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli – ostatnim z nich był Johan Zoch. Lata 30. XX wieku przyniosły ze sobą rozparcelowanie Nowęcina przez Pomorskie Towarzystwo Ziemskie. Po zakończeniu II wojny światowej był tutaj PGR – nie jest trudno się domyślić jakie losy spotykały nieruchomości przejmowane przez PRG-y. Lata 80. XX wieku były bardziej szczęśliwe dla pałacu: pełnił on funkcje ośrodka wypoczynkowo-szkoleniowego. Obecnie zamek jest w pełni odrestaurowany i z dumą przyjmuje hotelowych gości. Zamek został doceniony przez Wydawnictwo Pascal, które stwierdziło, że jest to „obiekt z wyjątkowym klimatem”.

Drugim z miejsc wartych odwiedzin jest ogród ornitologiczny – na powierzchni bliskiej 20 ha żyją w dość naturalnych warunkach ptaki, także egzotyczne.

Trzecim miejscem, którego nie można pominąć jest „Łeba Park” – to centrum rodzinnej rozrywki znajduje się w Nowęcinie, nazwa jest nieco myląca – z Łeby do parku kursują darmowe Dinobusy. Jest to ogromna przestrzeń, na której można spotkać imitacje naturalnej wielkości dinozaurów. Na najmłodszych czekają liczne zabawy z dinozaurami w tle. Na turystów czekają tutaj piraci, z którymi można wdać się w bitwy morskie na lądzie lub uczestniczyć w poszukiwaniu pirackiego skarbu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>