Stegna jest wspaniałą i niezwykle ciekawą wioską położoną na terenie województwa śląskiego. Nadaje się ona idealnie, jeśli myślisz o chwili relaksu oraz kilkudniowym wypoczynku. Do dyspozycji są tu jedyne w swoim rodzaju zabytki, barwne krajobrazy oraz niezwykle ciepła i otwarta społeczność. Także i noclegowa baza w Stegnie jest na wyjątkowo wysokim poziomie. Wybierać można spośród pokoi gościnnych, hoteli czy też klimatycznych prywatnych kwater. Są one na tyle zróżnicowanym poziomie, iż z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Co bezsprzecznie należy podkreślić to fakt, iż Stegna jest niezwykle malowniczą wioską położoną na terenie Mierzei Wiślanej. Jeśli dodać do tego otaczające ją urzekające lasy czy też pejzaże Żuław Wiślanych to bez dwóch zdań można tu mówić niemalże o raju na ziemi. Teren nadaje się wprost idealne, by oderwać się od codziennej, miejskiej rzeczywistości. Jej położenie pomiędzy Zatoką Pucką, Przekopem Wisły, skrajem Żuław Wiślanych oraz Mierzeją Wiślaną sprawia, iż systematycznie przybywa tu turystów, którzy są zachwyceni owymi okolicami. W niedalekiej odległości znajdują się także Mikoszewo oraz Jantar, które także idealnie wpisują się w obraz otoczenia. Stegna pełni niejako rolę komunikacyjnego węzła Mierzei Wiślanej. To właśnie w tym punkcie przecinają się ścieżki prowadzące z Gdańska oraz Nowego Dworu Gdańskiego do Piasków oraz Krynicy Morskiej. Co więcej, przebiega tu Jantarowy Szlak, czyli jeden z odcinków Międzynarodowego Szlaku Dalekobieżnego Pieszego. Z pewnością za jeden z atutów miejscowości uznać należy piaszczyste plaże, które są dodatkowo niezwykle bogate w bursztyn. Bez dwóch zdań będąc na terenie tejże miejscowości trzeba wybrać się na krótki spacer, by zobaczyć drewniane domy, które pochodzą z początku wieku XIX, a które uznawane są przez wielu za jedną z najciekawszych atrakcji w okolicy. Osoby spragnione wewnętrznej równowagi mogą także udać się do zabytkowego kościoła z przełomu lat 1681-1683. Jego szkieletowa konstrukcja oraz polichromowany sufit niejednego już wprawiły w zachwyt. Zaskoczeniem może tu być także jego klimatyczne wnętrze, które stylizowane jest na okres baroku. Po tych miejscowych atrakcjach chętni mogą także odwiedzić położony nieopodal Rybin, na terenie którego znajdują się dwa zabytki techniki z początku wieku XX w postaci mostów zwodzonych.

This article has 1 comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>