Obszary Beskidu Śląskiego przyciągają urlopowiczów w głównej mierze swymi nieziemskimi turystycznymi walorami oraz możliwością uprawiania przeróżnych form sportu i rekreacji. Z kolei Wisła, czyli jeden z najsłynniejszych kurortów położonych w jego centrum, stawia również coraz mocniej na nowsze i jedyne w swoim rodzaju atrakcje. Z tego też powodu turyści, którzy wybierają się w te niezwykłe rejony i rezerwują noclegi przez internet () liczą na szaloną zabawę, wspomnienia, do których będą mogli wracać przez jeszcze długi czas.

Ciekawym obiektem, który położony został poza głównymi turystycznymi szlakami jest Muzeum Aptekarstwa. Ulokowane ono zostało przy ulicy Głębce 22, a wstęp do niego możliwy jest po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Atrakcja ta swe funkcjonowanie zawdzięcza Jerzemu Cienciale. Powstanie tego rodzaju muzeum miało być hołdem dla jego rodziny, która wiele lat temu stworzyła aptekę, która była pierwszą nie tylko w Wiśle, ale i w całej okolicy. Miejsce to znane jest również pod inna, jakże odmienną nazwą ,,Kleszczonka”. Wpływ na to miał fakt, iż dawno, dawno temu w tym miejscu funkcjonowała kuźnia, która słynęła także z produkcji klyszczy. W samym muzeum spotkać się możemy z licznymi przedmiotami z dziedziny aptekarskiej, jak chociażby: fachowymi książkami, wagami, lekarstwami, szafą apteczną, czy też licznymi tablicami ziół. Dodatkowo, oprócz typowego wyposażenia apteki można się tu zetknąć z kilkoma rzeczami niezwykłymi. Z pewnością warto się tu udać chociażby dla około 140-letniej komorowo-ziołowej sauny czy też blisko 200-letniego stetoskopu wykonanego z drewna. Te i inne eksponaty bez dwóch zdań zachwycą nie tylko znawców tematyki, ale także osoby zbytnio nie powiązane z aptekarstwem i medycyną. Wszyscy wychodzą stąd z głową pełną nowych informacji i z niemałą ekscytacją, by znów wybrać się w równie ciekawe i jedyne w swoim rodzaju miejsce. Z pewnością można im polecić kolejną niebywałą atrakcję Wisły, która znajduje się nieopodal, a którą jest Muzeum Spadochroniarstwa. Jak widać miejscowość ta ma w zanadrzu liczne niespodzianki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>