Ludzie poszukujący ciszy i spokoju, marzący o codziennym obcowaniu z prawdziwą naturą powinni się wybrać do Puszczy Białowieskiej. Znajduje się ona we wschodniej części Polski, a dokładnie na granicy z Białorusią. Puszcza Białowieska ma wiele do zaoferowania. To wspaniałe miejsce na urlop, zapewniające spokój, ciszę i aktywny wypoczynek.

W rejonie jest mnóstwo ścieżek spacerowych, rowerowych i dla nordic walking. Puszcza Białowieska to nie tylko las, to niezwykłe miejsca pełne niespotykanych roślin, ciekawych zwierząt, polan, na których można rozbić własny obóz z ogniskiem czy ścieżek spacerowych. Pełno tu wspaniałych pomników przyrody, które można podziwiać przez cały rok. Jedną z bardzo ciekawych atrakcji Puszczy Białowieskiej jest kolejka wąskotorowa, którą można się przewieźć przez większą część puszczy i dojechać do Osady Topiło. To atrakcja dla małych i dużych, z której naprawdę warto skorzystać. W rejonie puszczy można też natknąć się na liczne zbiorniki wodne. To atrakcja dla wędkarzy i amatorów wodnych rozrywek. Można tu łowić ryby, pływać kajakami i uprawiać liczne sporty wodne. Miejsce to przyciąga ornitologów, wędkarzy i wszystkich miłośników przyrody.

W okolicy jest wiele miejsc, gdzie można nocować, dlatego przed przyjazdem warto zapoznać się z tym co ma do zaoferowania baza noclegowa Puszczy Białowieskiej. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „meteor Puszcza Białowieska”, a otrzymamy wiele ofert miejsc do spania. W tym rejonie na czoło wysuwają się gospodarstwa agroturystyczne. Jednak bez problemu można też tu wynająć pokój w hotelu czy w pensjonacie. Wszystkie osoby, które są zainteresowane szlakami turystycznymi, z ochotą skorzystają ze schronisk turystycznych, w których można się wiele dowiedzieć o całym rejonie. Na terenie puszczy są też miejsca na biwaki, co jest ogromną atrakcją dla turystów przyjeżdżających tu z dużych miast. Noclegi w Puszczy Białowieskiej to również kwatery prywatne, położone w spokojnej i cichej okolicy, gdzie można mieć bliski kontakt z naturą. Noclegi w tym rejonie nie są zbyt drogie, są też łatwo dostępne przez cały rok.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>