Wybór miejscowości atrakcyjnej pod kątem turystycznym wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też trzeba posiadać w tym zakresie naprawdę szeroką wiedzę, aby potem nie żałować swojej decyzji. Polska jest jednak bogata w liczne miejsca, w których można świetnie spędzić wolny czas i wypocząć po stresującym okresie w pracy. Zainteresowanym szczególnie polecane są weekendy w Wiżajnach.

Jest to idealne miasto dla osób, które chcą połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. Wypocząć można tam nad jeziorem Wiżajny, za to pozwiedzać można wiele ciekawych zabytków, które są udostępnione do publicznego wglądu. Jednym z takich punktów, który warto zobaczyć na własne oczy jest na pewno Pomnik Józefa Piłsudskiego. Cieszy się on dużą popularnością nie tylko wśród okolicznych mieszkańców, ale też wśród turystów pochodzących z odległych krajów na całym świecie. Ma on kształt słupa czworobocznego i jest zaprojektowany w estetycznym oraz nowoczesnym stylu. Monument ten jest naprawdę solidny i wytrzymały, w końcu oddaje cześć jednemu z największych bohaterów w historii Polski.

Ustawiony jest on na kwadratowej podstawie, aby utrzymać stabilną pozycję. Znajduje się tam też pamiątkowa płyta, na której można zobaczyć napis: „Wodzowi Narodu – 24 Baon K. O.P. i Społeczeństwo”. Z kolei nad tą płytą znajduje się wizerunek Józefa Piłsudskiego, więc te osoby, które nie znają jego twarzy mogą sobie przybliżyć momentalnie całą jego sylwetkę i zdać sobie sprawę z tego jak wielkim człowiekiem on był i jak bardzo przyczynił się do rozkwitu Polski w przeszłości. Ma kilkadziesiąt lat, ale nadal jest zadbany i estetyczny, więc warto go odwiedzić i przyswoić sobie odrobinę historii. Są to niezapomniane przeżycia zwłaszcza dla osób, które brały udział w wojnie.

Z tego też względu ta baza noclegowa w dzisiejszych czasach posiada wielkie grono zwolenników, co potwierdza się każdego roku, gdy turyści na wypoczynek wybierają właśnie wysokiej jakości noclegi Wiżajn. Odwiedzenie pomnika Józefa Piłsudskiego to obowiązkowy punkt podróży dla każdej osoby, która choć trochę interesuje się zabytkami. Jest to miejsce szczególne dla całego narodu, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że każdego roku gromadzi się tu wielu turystów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>