Kto raz zawitał na Półwysep Helski będzie chciał tam wracać. Dla niektórych może się wydawać zaskakujące, że część osób każdego roku pojawia się na Mierzei Helskiej, nie chcąc zmieniać miejsca, w którym spędzi wakacyjny urlop, jednakże duża ilość atrakcji, a także geograficzne usytuowanie półwyspu sprawiają, że turyści spędzający czas w tym malowniczym rejonie nigdy się nie nudzą.

Skąd taka popularność

Każdy, kto wybiera się na wakacje, przed wybraniem miejsca, w którym spędzi swój długo wyczekiwany urlop, dokładnie sprawdza co można robić w konkretnym miejscu. Miejscowości położone na Półwyspie Helskim [http://wikimapia.org/9341573/pl/P%C3%B3%C5%82wysep-Helski] poza szerokimi plażami z wytyczonymi strzeżonymi kąpieliskami, mają do zaoferowania moc różnorodnych atrakcji. Poza znanymi wszystkim Chałupami słynącymi przede wszystkim z plaży nudystów, na półwyspie znajduje się między innymi Jastarnia. To raj dla osób w każdym wieku – na miejscu nie brakuje obiektów o ciekawej historii, jak na przykład kapliczka św. Rozalii, która powstała w drugiej połowie XIX wieku, na znak wdzięczności mieszkańców dla świętej, która uchroniła ich przed zarazą. Na nudę nie będą mogli narzekać również amatorzy adrenaliny mogą bowiem wybrać się w lot nad Półwyspem Helskim. Ciekawą opcją jest również wyprawa tramwajem wodnym do Gdyni. Osoby, które wolą spędzić czas na miejscu mogą wybrać się na spacer po molo lub na wycieczkę rowerową po malowniczych helskich lasach.

Kolejnym punktem na mapie turysty podróżującego po półwyspie powinien być Hel, czyli początek Polski. To miejsce, w którym można wybrać się do fokarium, przespacerować się po promenadzie, na której pełno jest smażalni ryb oraz straganów, gdzie można zaopatrzyć się w pamiątki. Osoby lubiące ciekawe wyzwania będąc w Helu mogą wziąć udział w… kursie nurkowania. Samo szkolenie to jednak nie wszystko, można także wypłynąć na morze i tam ponurkować z profesjonalistami.

Baza noclegowa Półwyspu

Jak widać popularność Półwyspu Helskiego wynika przede wszystkim z licznych możliwości jakie daje wczasowiczom to miejsce. W związku z dużym zainteresowaniem turystów spędzaniem urlopu we wspomnianych wcześniej miejscowościach można tam łatwo znaleźć noclegi []. Półwysep Helski oferuje zakwaterowanie w willach, pensjonatach, a także w domkach letniskowych. Z pewnością każdy turysta znajdzie noclegi na własną kieszeń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>