Wśród najpopularniejszych w naszym kraju miejscowości wypoczynkowych z całą pewnością można by wymienić Ustkę – miasto, obfitujące w niezapomniane atrakcje turystyczne. Pobyt w tym miejscu z całą pewnością okaże się fascynującym przeżyciem dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W miejscu tym dobrze czują się pasjonaci sportów wodnych i innych form aktywnego wypoczynku.

W mieście regularnie organizowane są festiwale, koncerty i imprezy z udziałem szerokiego grona publiczności. W sezonie wakacyjnym przyjeżdżają tu najpopularniejsi artyści. Inne popularne uroczystości to tzw. „Dni Morza”, czy konkursy dla dzieci, obejmujące wypłukiwanie bursztynu.

Miasto słynie z długiej, nadmorskiej promenady, która przyciąga każdego roku szerokie grono turystów. Znajdują się tutaj także dwa strzeżone kąpieliska, spełniające najwyższe normy jakościowe. Odwiedzając  to miasto, można liczyć na wysokie standardy obsługi oraz dostęp do najciekawszych atrakcji polskiego morza. W trosce o potrzeby gości, przygotowano atrakcyjne i komfortowe noclegi. Ustka to miejscowość, na terenie której znajdują się prestiżowe hotele, pensjonaty i kwatery.

W pobliżu mieści się Słowiński Park Narodowy, znany z wydm ruchomych oraz innych, niepowtarzalnych form biologicznych. Miejsce to odwiedzane jest przez turystów z całego świata i stanowi wyjątkową wizytówkę regionu. Nieskażone przez cywilizację tereny, będące stanowiskiem lęgowym dla wielu gatunków ptaków, stanowią interesującą propozycję dla wszystkich wielbicieli przyrody.

Turystyka w Ustce i okolicach jest w doskonały sposób zorganizowana. Można znaleźć tu liczne punkty widokowe, ścieżki rowerowe i szlaki piesze. To wspaniała formacja dla osób, które uwielbiają spacerować, ale także aktywnie spędzać swój wolny czas. 

Osoby, goszczące w mieście przez dłuższy czas, chętnie zwiedzają zabytki pochodzące z XVIII i XIX stulecia. Wśród najciekawszych miejsc można by wymienić słynną latarnię morską, czy tak zwane „domy w kratę”.
Miasto zdobyło dużą popularność wśród turystów z uwagi na doskonałe położenie oraz różnorodne punkty wypoczynkowe, trafiające w potrzeby szerokiego grona osób. Doskonale czują się tu zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i osoby poszukujące ekscytujących, ekstremalnych wrażeń. Miasto znane jest z tego, iż tętni życiem przez cały rok, także poza sezonem wakacyjnym. 

This article has 1 comments

  1. Iwona Wrona z Przemyśla Reply

    Przez przypadek natknęłam się na Dni Morza i muszę przyznać że było super. Z uśmiechem na twarzy wspominam Ustkę

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>